Ośmioro zawodników walczy o tytuł Sportowca Sierpnia 2015 w najnowszej odsłonie plebiscytu RMF FM i Interii. Kto zasłużył na to zaszczytne miano? Decydujecie Wy - głosując w sondzie poniżej. Możecie również wpisać uzasadnienie swojego typu - autor najciekawszego, naszym zdaniem, wpisu dostanie upominek przygotowany przez RMF FM i Zwycięzcę plebiscytu!

Oto nominowani do tytułu Sportowiec Miesiąca RMF FM i Interii w sierpniu!

Maciej Bodnar

Polscy kolarze zajęli odległe miejsca w klasyfikacji generalnej 72. Tour de Pologne, ale etapowe zwycięstwa Macieja Bodnara i Marcina Białobłockiego dały polskim fanom sporo radości. Szczególnie imponujący był triumf Bodnara w Nowym Sączu po ponad 200-kilometrowej ucieczce. Doświadczony kolarz odniósł tym samym pierwsze w karierze zwycięstwo w wyścigu rangi World Tour. Warto dodać, że był to jego pierwszy start po kontuzji obojczyka, której nabawił się w Wyścigu Dookoła Kalifornii, gdy... upadł przy prędkości 70 km/h.

Paweł Fajdek

Dwa lata temu został najmłodszym mistrzem świata w historii rzutu młotem. Teraz na mistrzostwa do Pekinu jechał w roli murowanego faworyta (jako jedyny przekroczył granicę 80 m, poprawił rekord Polski - 83,93), ale przyznał, że znacznie trudniej bronić tytułu, niż go atakować. Paweł jednak po mistrzowsku wywiązał się z zadania. Zdobył złoty medal, który jest kolejnym krokiem w drodze do celu, jaki założył sobie po igrzyskach w Londynie - zdobyć dziesięć medali w ciągu siedmiu lat.

Krzysztof Głowacki

Nasz pięściarz pokonał Marco Hucka w walce o pas mistrza świata w wadze junior ciężkiej federacji WBO, czym zaskoczył i wprawił w zachwyt ekspertów boksu. Pojedynek porwał nie tylko polskich kibiców. Głowacki przegrywał na punkty u wszystkich sędziów, ale w 11. rundzie znokautował słynnego rywala, który już po raz czternasty bronił tytułu.

Radosław Kawęcki

Nasz pływak po raz drugi w karierze zdobył wicemistrzostwo świata. W Kazaniu powtórzył sukces sprzed dwóch lat z Barcelony i finiszował drugi na dystansie 200 m stylem grzbietowym. Nasz reprezentant popisał się piorunującym finiszem, który okazał się na wagę srebra. Po mistrzostwach przekonywał, że było go stać na więcej. Spokojnie, już w przyszłym roku igrzyska...

Adam Kszczot

Polski lekkoatleta we wspaniałym stylu zdobył srebrny medal mistrzostw świata w biegu na 800 m. Szybszy od naszego mistrza Europy był tylko rekordzista świata Kenijczyk David Rudisha. Drugie miejsce na MŚ to jego największy sukces w znakomicie rozwijającej się karierze. Za rok igrzyska, a on przekonuje, że wciąż ma spore rezerwy.

Piotr Małachowski

Jakieś dwie godziny trwało zanim dotarło do mnie, że zdobyłem w końcu ten upragniony złoty medal - przyznał Piotr Małachowski, który na mistrzostwach świata w Pekinie wywalczył pierwsze złoto dla polskiej lekkoatletyki w rzucie dyskiem. Nasz dwukrotny wicemistrz świata i srebrny medalista igrzysk w Pekinie tym razem stanął na najwyższym stopniu na podium. Polski dyskobol pokazał charakter po horrorze w eliminacjach, które przebrnął dzięki rzutowi dopiero w ostatniej próbie.

Marta Walczykiewicz

Już po raz piąty wywalczyła srebro mistrzostw świata w Mediolanie w konkurencji K1 na 200 m. Marta przegrała jedynie z mistrzynią olimpijską z Londynu Nowozelandką Lisą Carrington. Przed rokiem straciła do niej sekundę, tym razem 0,6 s. Najlepsza polska sprinterka liczy, że uda się "dopaść" rywalkę na igrzyskach w Rio de Janeiro.

Anita Włodarczyk

To klasa sama w sobie! Anita Włodarczyk zupełnie zdominowała rywalizację w rzucie młotem. Już w poprzednim sezonie uciekła rywalkom, a w tym jej przewaga była jeszcze większa. Mistrzostwa świata w Pekinie wygrała z gigantyczną przewagą - rzuciła 80,85 m i pobiła rekord imprezy! Druga Chinka Wenxiu Zhang osiągnęła rezultat gorszy od naszej mistrzyni aż o 4,52 m! Tak wielkiej przepaści nie było jeszcze nigdy.