Polska zostanie ukarana za zachowanie kibiców podczas meczu eliminacji do Euro 2016 z Irlandią w Dublinie. Chodzi o race odpalone na polskim sektorze. O wysokości kary UEFA zdecyduje 21 maja.

Kibice polskiej kadry odpalili race na trybunach już podczas hymnu. Później także po bramce Sławomira Peszki.

Polska zapłaci za to karę finansową. Nie powinna być jednak zbyt wysoka. Jak usłyszał nasz reporter od rzecznika PZPN Jakuba Kwiatkowskiego - obecny w Dublinie delegat UEFA wystawił nam mimo wszystko wysoką notę.

To nie pierwszy taki incydent z udziałem polskich kibiców. W przeszłości europejska federacja nakładała już podobne kary na PZPN. Ile zapłacimy tym razem - przekonamy się 21 maja. Wtedy o wysokości grzywny zdecyduje UEFA.

Ukarana może zostać także Gruzja. Jej kibice wdarli się na murawę podczas meczu z Niemcami (0:2) w Tbilisi.

Bramka Peszki na wagę remisu

Biało-czerwoni zremisowali w niedzielę z Irlandią 1:1 w meczu eliminacji do Euro 2016. Biało-czerwoni prowadzili od 26. minuty po golu Sławomira Peszki. Wyrównał w pierwszej minucie doliczonego przez sędziego czasu gry Shane Long.